Партиска држава

Во која демократска држава, директорка на УЈП, наместо да биде синоним за независност и професионалност, води кампања на партиски собири и снима автобиографски филм среде службен простор? Во онаа во која партиски филмови, на државна сметка снимиле: Спасовски, Шеќеринска, Царовска, под режисерската палка на г-дин Петров! Можеби затоа, ПАРТИСКИВЕ ГЛУМЦИ не се слезени од некои телевизии, небаре копродукциски куќи им се! Лекомислено работат на спектаклот „ Опасни избори“!- напиша на Фејсбук, Гордана Силјановска Давкова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.