Први мај е голем празник за нашето семејство. Секогаш сме го славеле заедно, вели кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, која на „Фејсбук“ ги сподели фотографиите како го поминува денешниот празник.

Работата го прави човекот! Трудот треба да се цени и наградува и дома и на работа!
Денес прославивме во прекрасниот амбиент на винарија „Сопот” со сопругот Баже, ќерка ми Марија и мојот тим. За многу години!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.