Кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, е во убедливо водство од досега пребројаните гласови, дознава Република од свои извори.

Според она што досега е обработено разликата помеѓу Силјановска и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски е повеќе од двојна. Од обработените изборни места во Куманово, убедливо е водството на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ. Иста е ситуацијата и во скопската општина Ѓорче Петров и Аеродром. Предност Силјановска Давкова има и во Битола.

Наскоро со повеќе и подетални информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.