Јас очекував барем претседателот да побара да се обрати пред пратениците бидејќи има такво право. Доста, веќе еднаш во годината само честитки пред Нова година и фрази. Претседателите се тука за да покажат дека се на правото место кога е прашањето вакво какво што е“, нагласи рече нагласи пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова при своето гостување на „Што не е јасно“.

Силјановска Давкова додаде дека претседателот на државата кога е најтешко на државата го нема.

Ако се појавеше претседателот тоа ќе беше лекција за премиерот, можеби и за министерот за надворешна политика и министерот за евроинтеграции, рече Силјановска Давкова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.