Бевме на трибина со кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од прва изборна единица, младите професори Велика Стојкова Серафимовска, Синиша Стојаноски и драгата студентка Тамара Михајловска. Зборувавме со млади, студенти, граѓани, истакна професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1.

Драги млади, драги студенти со вас, со вашата енергија, сила ќе ја исправиме Македонија. Моќта е со вас, бидете проактивни, читајте, образувајте се, надградувајте се. Силата е во знаењето, истакна таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.