Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски денес остварија средба со Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сцијарто во Унгарија.

Неделата започнува со лидерите на нашата македонска сестринска партија. Важно е европската интеграција да ужива широко распространета поддршка од земјите од Западен Балкан, објави унгарскиот министер за надворешни работи на својот „Фејсбук“ профил.

Macedón testvérpártunk vezetőivel indul a hét. Fontos, hogy az európai integráció széleskörű támogatást élvezzen a Nyugat-Balkán országaiban.

Posted by Szijjártó Péter on Sunday, 17 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.