Денеска во 19 часот Владата во свечената сала ќе има затворена седница. Ова е чудно ако се знае дека во последниот перидо поради короната седниците најчесто се држеа онлајн. Овојпат министрите добиле порака дека присуството е задолжително.

Што ли се подготвува?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.