Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту официјален податок за лицата кои загинаа.

Министерот Венко Филипче после трагичниот настан излезе на прес конференција на 9 септември потврди дека 14 лица ги изгубиле своите животи, а 12 биле спасени од пеколот кој се случи на 8 септември. Сепак МВР се уште нема излезено со информација за имињата на настраданите, или барем нивните иницијали и нивната возраст што е пракса

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.