Ивор Мицковски анализира што прави Зоран Заев, лидерот на СДСМ кога му се потребни македонски гласови.

Кога ти требаат македонски гласови:
Заев: Како Господ Ве молам, не гибајте ми ја жицата македонска!
Кога ти требаат албански гласови:
Заев: Ние не сме веќе македонска партија, туку мултиетничка, пишува Мицковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.