Претседателот Стево Пендаровски вчера издели од своето време за да ги прими на гости и на дружење евровизиските претставници Тамара Тодевска и нејзиниот тим.
На Фејсбук Пендаровски напиша дека ѝ честитал на Тамара што е избрана за најдобар женски интерпретатор на Европвизија 2019, а таа, пак, му ги пренела импресиите од Тел Авив.

Овојпат Тамара не се појави во пижами како во Владата, но спптотивно од сите протоколи, во Вилата Водно влезе со маичка на прерамки и очила за сонце закачени меѓу градите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.