Обезбедивте срам и понижување, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на премиерот Зоран Заев во вчерашниот телевизиски дуел.

Што обезбеди Владата на Зоран Заев?
✖ Македонија е хибриден режим бидејќи се наоѓа на 78-мото место, во ист кош со Киргистан, Танзанија, Молдавија, Уганда, Бутан, Либан, Нигерија..
✖ Македонците се најнесреќните луѓе во Европа..
✖ Корупцијата е постојан проблем во Македонија.. (најлошо рангирана според индексот на корупција, на 111-тото место)…
✖ Одложена правда, мало подобрување на медиумските слободи..
Обезбедивте срам и понижување!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.