Како доверливи документи од тајната полиција завршиле во домот на пратеничката Фросина Ременски и што сè пронајде полицијата за време на претсрестот. Според истражувањето на „Код“, покрај мобилните телефони и компјутерите, во домот на Ременски биле одземени и други предмети, кои ги немало ниту во записникот за одземени предмети.

Судијата на претходна постапка на жалбата на Ременски за незаконит претрес одговори дека полицајците законски претресувале кај неа дома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.