И кога човек ќе помисли дека видел сѐ на Македонската политичка сцена, тогаш се појавува Стојанче Ангелов, со нова глупост. Овој пат, пред бројна публика во „рамбовка“ кршеше ќерамиди со глава за време на доделувањето на т.н. Твитер награди

Северните соседи на ваква ситуација би искоментирале: „шта речи, а не заплакати“!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.