Штипјани и денес излегоа на протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира во Скопје и во 10 други македонски градови.

Тие порачаа: „Стоп за предавствата“!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.