Големо невреме вечерва го зафати Штип.Како што денеска во текот на целиот ден предупредуваше УХМР да се очекува невреме во форма на пороен дожд, град, грмежи и силен ветер во Македонија истото се оствари.

Граѓаните го повикаа и градоначалникот Благоја Бочварски да си го види градот и да излезе на терен да се справи со ситуацијата.

Дел од нив се пошегуваа и дека „властите не очекувале дека ќе заврне дожд“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.