Во текот на наредната недела Коле Штерјев, претседателот на Советот на обвинители ќе закаже седница на која се очекува да почне постапката за разрешување на специјалната Катица Јанева.

 Добивме дел од списите, штом ќе ги добиеме и останатите веднаш ќе одржиме седница на Советот на обвинители, а тоа најверојатно ќе биде во текот на наредната недела, вели тој за Плусинфо.

Јанева беше приведена пред два дена и доби 30 дневен притвор за случајот „Рекет.“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.