Во изјава за медиумите штедачите од пропаднатата битолска штедилница ТАТ, денеска објавија дека постигнале договор со ВМРО-ДПМНЕ, со кој конечно по 24 години ќе бидат обештетени по доаѓањето на партијата на власт.

Тие повикаа на масовност во вториот круг на локалните избори, сите 6.000 оштетени граѓани својот глас во недела да го дадат за д-р Тони Коњановски, зошто тој е патот до нивно обештетување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.