Шо знае помлад асистент шо е знаме на АРИЗОНА, пишува професорот Димитар Апасиев на фејсбук, алудирајќи на грешката која ја направи министерката за одбрана Радмила Шекеринска пишувајќи дека на носачот на авиони „Хари Труман“ е ставено и нашето знаме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.