Пожарот во Кочани е локализиран е под контрола!, објави на Фејсбук скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Скопските пожарникари во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола !!!
Пожарникарите остануваат цела ноќ за да се спречи евентуално повторно ширење на пожарот, напиша Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.