Министеркатс за одбрана Радмила Шекеринска ги демантира пишувањата на медиумите дека денекас користела службени возила на министерството за одбрана при работната посета на Вевчани.

Во Вевчани Шекеринска беше во својство на вицепремиер но сепак користеше партиско возило токму за да покаже пример дека државните ресурси не се користат кога има комбинирана агенда-стои во реакцијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.