На социјалните мрежи се појави фотографија од министерката за одбрана како позира покрај знаемето на Република Албанија но и пред знамето на УЧК. Не се знае каде е фотографирано но се работи за поново време бидејќи таа носи маска како заштита од короната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.