Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во САД, но таа го одбила, дознава Алфа. Според извори во СДСМ таа се токми да биде претседател на Собранието на местото на Талат Џафери,но неизвесно е каков став ќе има коалицикиот партнер Беса.

Министерката за одбрана овие денови е под критики на јавноста откако не се појави на чествувањето на македонските војници на Карпалак а пред неколку месеци се сликаше под знамето на УЧК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.