Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска објави на социјалните мрежи дека се ревакцинирала во масовниот пункт за вакцинација во арената „Борис Трајковски“.

Со секоја вакцинација му затвораме на вирусот уште една врата во лавиринтот на пандемијата. Денес ја примив и втората доза. Вакцинирајте се!, апелира Шекеринска.

Покрај неа, утрово втората доза од вакцината Синофарм ја прими и министерот за надворешни работи, Оливер Спасовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.