Оливер Спасовски ќе биде технички министер во преодната влада, брифираат за „Република“ извори од лидерската средба.

Премиерот Зоран Заев прифатил 100 дена техничка влада и заминување од премиерската позиција.

Добиени се 100 дена техничка влада, Заев си оди од премиерско место, во игра избори крајот на март или април, брифираат партиски извори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.