Министерката на одбрана ги повика сите заинтересирани да се пријават на конкурсот за воени пилоти што го распиша министерството. Таа ги охрабрува идните пилоти дека ова е една од највозбудливите професии и оти е зголемен износот за обуката.

Започнете го вашиот пат во една од највозбудливите професии! Отворен е конкурсот за обука за воени пилоти. Меѓу другите погодности, го зголемивме износот на месечниот надомест во време на обуката, и тоа од 4.000 на 25.000 денари-напиша министерката на „Твитер“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.