Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ја прими првата доза од вакцината против вирусот Ковид-19.

Во одбрана на здравјето – вакцинирај се! Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме за колективното. Доколку не сте вакцинирани пријавете се на www.vakcinacija.mk, напиша Шекеринска на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.