Досегашниот директор на АД „Македонски пошти“ Ејуп Рустеми ќе биде нов директор на јавното претпријатие за државни патишта, потврди премиерот Зоран Заев.

Рустеми доаѓа на местото на Зоран Китанов, кадар на СДСМ.

Заев кажа дека на денешната владина седница ќе бидат именувани дел од директорите и ќе биде распишани огласи за оние места каде тоа е потребно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.