Вицепремиерот Бујар Османи кој е претседател на владиниот Кризен штаб најави на Фејсбук дека денеска ќе има раст на новозаболени од корона вирусот.

Османи сподели еден графикон кој ја покажува смртноста од Ковид-019 и напиша.

Следете ја смртноста на Ковид19 во споредба со другите причини. Ниту една рестриктивна мерка нема ефект како лична грижа и заштита. Денес во МКД бројките значително се зголемуваат. Заштитете се себе си и вашите роднини, напиша Османи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.