И да немате решение за изолација или позитивен ковид тест, и да имате негативен брз тест од детето, не смее дете да пуштите на училиште ако во семејството има некој актуелно позитивен!, потенцира д-р Ненад Лазаров.

Тоа што шарлатаниве не издаваат на секој решение за изолација ради контакт со позитивен, а живеат во ист стан, не значи дека е безбедно, туку дека надлежните немаат поим од медицина или не им е гајле, дециден е докторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.