Соросови „револуции“ и „револуционер(к)и“ имало и ќе има по светот. Но, не можам да се сетам на друг пример како со нашиве „Шарени“, каде што за толку кратко време, самите се измочаа на сите пароли во кои се „колнеле“ и „крстеле“. Ви остана да им се насерете, онака европски, подмачкано со лубриканти, пишува аналитичарот Александар Пандов на Фејсбук.

#ЧеСиЛежите
#НемаПравдаНемаМир
#ШуткаНеТиБегаЗоране

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.