Заев вели дека шансите на опозицијата се минимални за да добие избори, јас велам дека и тие минимални се многу поголеми од никаквите шанси Заев да победи и биде повторно премиер. Предвремени парламентарни избори ќе има затоа што Македонија е на дното, зошто економијата е фијаско, криминалот царува … затоа што Македонија е распродадена. А, криминалците од власта се неказнети, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.