Вп оследната епизода на хрватскиот „Кој сака да биде милионер“ се најде и „северномакедонска“, забележаа од „Оффнет“.

Прашањето е чија државна химна се вика „Европа“. Коментарот на натпреварувачот бил: „Тие толку многу сакаа во ЕУ што е можно да е нивна“.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.