„Северџаните почнаа да aпcaт“ – е снимка од aпceњeто на раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“, која ја објави неговиот брат-близнак Дарко.

Браќата мирно протестирале против промената на името и како што може да се види на снимката, дарко имал неколкуминутно обраќање во живо на фејсбук, кога без повод и причина полицијата почнува да го апси неговиот брат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.