Судијката Весна Димишкова му одреди домашен притвор на Драги Рашковски.  Таа е сестра на адвокатот Васил Димишков кој му бараше 600.000 евра рекет на соругата на Орце Камчев, пишува во својот статус Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.