Вчера вечерта Сенатот на САД го усвои протоколот за членство на Македонија во НАТО.

Според резултатите од гласањето Сенатот на САД со 69 гласа ЗА и само 2 гласа НЕ го усвои протоколот за членство на нашата земја во НАТО.Инаку во изминатиот период тоа го направија и многу други европски земји меѓу кои Италија, Велика Британија, Бугарија, Грција, Словенија, Албанија и други…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.