Ме заклучи во неговата канцеларија и заедно со уште еден советник ме тепаше во боксови и шлаканици тврди во интервју за Алфа ТВ жртвата на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш.

Екс возачот на градоначалникот Сенат Јашар чиј глас  се слуша во  аудиото од инцидентот што се случи во април годинава открива детали за настанот кој му го сменил животот а откри насилство од висок функционер на владеачката партија.

Освен за насилството Јашар открива и дека требало да отвори фирма преку која Дудуш требало да добие тендер од една скопска болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.