Струмица денеска го доби првиот заболен од коронавирус. Семејството на заболената во изјава за локалниот портал „Струмица Денес“ велат таа е во добра здравствена состојба и се чувствува добро.

Според нив таа била во изолација и карантин уште од 16 март и ги почитувала мерките во целост и не го напуштила својот дом.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.