На прашање за актуелната политичка состојба во државава и новото парламентарно мнозинство, лидерот на АА, Зијадин Села одговори дека не е точно тоа што го кажал лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека добил поддршка од уште тројца пратеници од опозицијата, односно од неговата партија.

Нема можности, ни теоретски, тоа се пратеници од нашата партија, а не верувам дека тоа се некои од ВМРО-ДПМНЕ, рече Села.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.