Одговорност треба да има за сите кои монтирале политички мотивирани случаи. Според Села, по изгласаниот закон за амнестија, тој што ги отворил вратите за да влезат протестантите ќе биде амнистиран, а тој што го спасил него самиот нема бидејќи е директен учесник во настаните. Села е дециден дека во случајот не се работи лично за него, туку за правдата по принцип.

-Граѓаните веруваа дека ќе има реформи во правниот систем, на последните избори“– изјави во емисијата Топ тема, лидерот на Алијанса на Албанците Зијадин Села.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.