Запрашан за првиот конгрес на партијата Алтернатива и неговите пораки за старо-новиот лидер, Африм Гаши, лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека нема што конкретно да му порача на поранешниот коалиционен партнер, а сега опонент, освен да му честита на реизборот и со надеж дека ќе ги оствари svoite цели.

Зборувајќи пак конкретно за нивната досегашна работа во Владата тој рече дека Алтернатива не направила ништо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.