Професорката од Правниот факултет на УКИМ, Ана Павловска-Данева, некогашна пратеничка од редовите на СДСМ, денеска се приклучи кон реакциите на јавноста на изјавите на премиерот Зоран Заев за БГНЕС.

Секој политичар треба да има момент кога ќе подзастане и ќе се запраша: „Во што се претворив?”!, вели таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.