Сега објаснете им на децата дека Ромео и Јулија не се убиле, туку среќно живееле, изродиле деца, а кога разбрале дека во Македонија министерка за култура е Костадиновска Стојческа, се преселиле да живеат тука. И дека Шекспир воскреснал, ама не ја сфатил убаво министерката, па пак се убил, пишува на Фејсбук, Дарко Јаневски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.