Премиерот Зоран Заев вчера за време на примопредавањето на вакцините беше срдечен со претседателот на Србија Алекандар Вучиќ. Си правеа шеги, се заблагодаруваше на подарокот во ситуација кога е заборавен од страна на неговите пријатели од НАТО и ЕУ.

Но, веднаш по Шарената револуција кога Заев беше донесен на власт тој во српски „Курир“ за Вучиќ говореше дека е на чело на националистичко раководство кое ќе си го покаже вистинското лице кога ќе си замине од власт.

Но, тоа беше Заев од пред неколу години.Вчера Зоран рече дека никогаш не рекол дека Вучиќ е националист.

Згора на тоа Заев има лични релации со Драѓан Ѓилас, лидерот на опозицијата во Србија кој бара да дојде на власт без да победи на избори. Нешто слично, како нашиот зоки пред четири години.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.