Седницата за уставни измени која според најавата од Собранието требаше да продолжи денеска во 13 часот, е презакажана за во 15 часот.

Се очекува и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тогаш да се појави пред Собранието и да им се обрати на граѓаните кои и денеска излегоа на протест против промена на Уставот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.