Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 36-та седница.

На дневен ред на седницата, меѓу другото, се предлог-одлуките за назначување заменик-претседател на ДКСК и за овластување потписници на сметката на Комисијата, како и утврдување на пречистениот текст на Деловникот за работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.