Не само што ништо не помести напред, СДСМ од Александар Македонски нè враќа во праисторијата, во ерата на диносаурусите, коментира Коле Чашуле во неговата емисија „Седмица“ на „Алфа“.

Чашуле отвора и прашање поврзано со популарно наречениот „Никиликс“: Дали СЈО или ОЈО ќе преземат мерки против оддавањето тајни на „заштитениот „Димитров“?

Чашуле ја коментира и анкетата спроведена на „Телма“ – Мицкоски неприкосновен во македонскиот блок, Заев се продава за консензуален.

Целата емисија на Чашуле може да ја погледнете во видеото во продолжение.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.