Сė уште не е постигнат договор меѓу ДУИ и СДСМ за состав на новата влада, тврди за Плусинфо извор од партијата на Али Ахмети.

Сè уште не е постигнат конечен и целосен договор меѓу СДСМ и ДУИ. Постојаните лажни вести произведени од албанската опозиција  имаат за цел да ги поткопаат преговарачките позиции на ДУИ и на Албанците, затоа што тие ги креираат со цел да ја избегнат одговорноста во своите редови за поразот на изборите, тврди изворот за Плусинфо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.