Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го ажурирал своето членство во неговата партија преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација.

На 21 март партијата ќе бида лидер на директни избори, што е за прв пат, а според СДСМ, тоа е нејзино демократизирање.

Денеска го ажурирав моето членство во #СДСМ преку новиот систем, кој овозможува и активна регистрација-напиша Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.