Откако медиумите почнаа да ја отвораат темата за непочитувањето на заштините мерки на партиските митинзи, се сети и министерот за здравство дека неговата партија на масовните митинзи и средби со граѓаните прва е во непочитување на неговите протоколи.

А ако имаме предвид дека Венко е столбот во партијата, кој „ако падне, паѓаме сите“, не му требало да троши многу зборови за вечерва да проследиме маскирани митинзи.

Важно, во Тетово се славеше со огномети. Нели, по 14-те живи изгорени во модуларната болница, како што вели премиерот, животот продолжува.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.