Пациенти од охридската болница реагираат дека се соочуват со ужасни услови за преглед во медицинаскта установа.

На социјалните мрежи се објавени фотографии од паднат кров на дел од болниоцата, за кој се наведува дека наводно се наоѓа во реновирано одделение на болницата.

Градска болница Охрид! WTF бе аман бе!!!

 

Не третираат полошо од бездомни кучиња! – се реагира во објавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.